Co zabezpečení kamerovými systémy?

Viditelně nainstalované bezpečnostní kamery jsou dobrá věc a mnohdy dokážou pachatele od jeho nekalého úmyslu odradit. Záznamy z kamer při vyšetřování jednoznačně pomáhají, dobré zkušenosti máme s vnitřními interiérovými kamerami v napadených objektech – záběry jsou jednoznačně lepší.

Jaké zabezpečení byste lidem doporučil?

Obligatorní záležitosti, jako je vybírání poštovní schránky, větrání, zalévání květin a zamykání na noc – jednoznačně doporučuji. Investice do domácnosti v podobě instalace elektronického zabezpečovacího systému s pohybovými čidly, detektoru rozbití oken v různých kombinacích např. s vnitřní sirénou – toto sice něco stojí, ale máte třeba přímo na váš mobil nahlášeno narušení vašeho obydlí.

Ve dnešní době lze takto prostřednictvím smartphonů ovládat nejen topení, zalévání, otevírání okenic, ale třeba i nepravidelné svícení v místnostech atd.

Každopádně je důležité neusnadňovat práci zlodějům tím, že zapomenu zavřít okno nebo je nechám na ventilaci, zapomenu klíče v zámku vstupních dveří do bytu či je ztratím, přestěhuji se do „nového“ a zámky ihned nevyměním.